شهرام ملکی نیاعالم - مجری رسانه ملی ایران
فرهنگی /هنری /اجتماعی /سیاسی و...
 
 

 بر خلاف بسیاری از پیش بینی های مردم و اصحاب رسانه،اجرای برنامه ماه عسل ویژه افطار ماه مبارک رمضان شبکه ٣ در سال ٨٩ "را نه فرزاد حسنی ونه احسان علیخانی بلکه حسن جوهر چی(فرهاد فاصله ها)به عهده گرفته و از بزرگترین قاب تصویری ایران ،رسانه ملی متعلق به مردم (شبکه ٣سیما)  جلوی دوربین می آد.

شاید اگه بخوایم تعریف درستی از مجری ارائه کنیم بایستی بگیم یه مجری خوب باید علاوه بر داشتن ظاهری آراسته ،سوادی رسانه ای ،دایره واژگان متنوع،شناخت مناسبی از اوضاع واحوال موجود در جامعه ،صدایی گرم و مردم پسند،حسی کاملا" مردم دوستانه در عین حال قابل قبول برای مردم ویه کم راحت تر (به دل بشینه)بایستی  کمی هم از بازیگری سر رشته داشته باشه ولی اگه خیلی مثل بازیگر تو فیلم و سریالهانبود دلیل بر عدم توانایی او برای اجرا  در رسانه ملی اونم شبکه ٣به حساب نمی آد.

جوهرچی شاید بازیگر قابلی باشه ولی اجرای  این برنامه با مخاطب میلیونیش برای او خیلی خیلی زیاد است و به قول قدیمی ها پا تو کفش بزرگی کرده امیدوارم بتونه تا آخرش دوام بیاره و رضایت حداقلی بیننده های پروپاقرص و تعصبی شبکه سه رو فراهم کنه.

مردم در این سالهای اخیر واقعا" خودشون یه پا کارشناس رسانه به شمار می آن و دیگه و این دوره اخیر  مثل قبل نیست که بشه با پند و نصیحت های آمرانه مجری  اونارو جلوی گیرندهاشون نگه داشت.

هر برنامه فضای خاص  به خودشو داره .مردم بیشتر از هر کسی می دونن که بعضی برنامه ها رو باید بازیگرها اجرا کنن ولی برنامه افطار ترکیبی از همه ویژگیها در اجراس اونقدر که حس و بیان و حرکت مهمه دایره واژگانی مناسب رمضان دو چندان مهمتره.

بازیگر نقش فرهاد در فاصله ها شاید نقش فرهاد رو با هنرمندی تمام اجرا کنه ولی برنامه افطار باید" خود حسن جوهرچی باشه" نه کم نه زیاد.اجرای چنین برنامه ای منهای تموم ویژگیهای هنری یه حس معنوی قوی وقابل لمس برا بیننده بدون هیچ ریایی شرط اساسی اونه.

به هرحال هیچ کس از جزییات دلیل انتخاب جوهرچی به عنوان مجری  ماه عسل با خبر نیست به عبارتی از اونجا که رسانه متعلق به مردمه و ملی به حساب می آد .احتمالا" یه مصلحتی بوده که مجری های توانمند،مردم دوست ،حرفه ای ،رک،بی ریاو ... مثل احسان علیخانی ،فرزاد حسنی ،رضا رشید پور و استاد رضاصفدری و...امسال به اجرای برنامه نپرداختند.

من و تموم همکاران رسانه ای  در حوزه اجرا زمانی احساس می کنیم تموم خستگی هامون از تن بیرون رفته و شادمانیم که رضایت اکثریت مردم رو به دنبال داشته باشه.

برای حسن جوهرچی هم آرزو می کنم بتونه خودش باشه و تو این میهمانی رسانه ای بیشتر از همه به فکر رضایت مردم و انتقال حس خوب و قشنگ به اونها باشه چرا که اجرای دم افطار واقعا" کار آسونی نیست.موضوع مطلب : مجری ویژه برنامه رمضان 89( ماه عسل ) شبکه 3 سیما

ارسال شده در تاریخ : جمعه ٢٢ امرداد ۱۳۸٩ :: ٢:٥٧ ‎ب.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم

یکی از خبرهای دغ روزهای اخیر،این بودکه فرزاد حسنی به عنوان مجری برنامه ماه عسل ویژه ماه مبارک رمضان شبکه سوم سیما انتخاب شده است.

این برنامه که در سالهای اخیر با اجرای احسان علیخانی پخش می شد ،قرار بود امسال فرزاد اجرا یش را به عهده بگیرد.

بر اساس آخرین خبر به نقل از دو هفته نامه" زندگی ایده آل "که مدیر مسئول آن محمدرضا حسینیان از مجریان شبکه ٣می باشد، حضور فرزاد حسنی بعید به نظر می رسدوبه عبارتی او در مقابل دوربین برنامه ماه عسل قرار نخواهد گرفت.

تا این لحظه از مجری ماه عسل به طور قطع خبری نیست و تا ١٧ ساعت آینده با پخش اولین قسمت این برنامه معلوم خواهد شد.

به هر حال چه فرزاد و چه احسان هر دو از مجریان خوب و مسلط تلویزیون ایران به شمار می روند.موضوع مطلب : فرزاد حسنی به ماه عسل نمی رود/می رود ؟

ارسال شده در تاریخ : پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩ :: ٥:۱۱ ‎ق.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم

  • گیر دادن به کت و شلوارم در برنامه "موضوع :خاطره-تاریخ: ١٨  مرداد ماه"

* باور کنید نمی دونستم این کت وشلوار خروجی تلویزیونیش بد می شه .آخه یه جورایی لباس پوشیدن سلیقه ایه .باور کنین به تعداد همون بیننده هایی که گیر داده بودن این کت و شلوارتون مثل بیزامه می مونه ، همون تعداد هم از کسانی که من نمی شناختمشون  و به برنامه پیامک داده بودن نظرشون مثبت بود.ولی خودم قبول دارم می تونستم بهتر انتخاب کنم.به هر حال یه جورایی قابل حله.

  • اعتراض به لحن نصیحت مآبانه در بعضی اوقات

* خداییش کاملا" سهویه و هیچ قصد وغرضی در کار نیست .الا یه مسئله:اونم بعضی اوقات دوس دارم حسمو همون جوری که خودم ازش لذت می برم و فکر می کنم درست ترینش همینه  به بینندم انتقال بدم با این وجود در برخی اوقات یه کوچولو حال و هوای نصیحت و پند به خودش می گیره.ولی تلاشمو می کنم که تکرار نشه اگه هم این جوری شد کاملا" طبیعی و بدون غرض به چشم بیاد.

  • انتقاد از لهجه

* بحث لهجه  داشتن مجری یه کم منطقی به نظر نمی رسه.آخه هیچ کسی تو این دنیا بی لهجه نیست.هر کسی یه لهجه واسه خودش داره.مثلا" اگه یه نگاه به مجری های رسانه ملی بکنین همشون یه جورایی لهجه زبون مادریشونو دارن.به طور نمونه: واحدی صبح بخیر ایران(کردی) نظام اسلامی (لری) رضا رشید پور (ترکی) شهریاری (کردی کرمانشاهی )فرزاد حسنی/احسان علیخانی/و...(ترکی تهرونی) و هر کی یه جوری حالو هوای زبون مادریش تو لهجش پیدا می شه .مهم اینکه تو اجراش  تاثیر منفی برا انتقال مطالب به وجود نیاد.

  • چرا دستاتو این قدر تکون میدی ؟

 *هر کسی یه سبکی برا اجراش داره .استفاده درست از زبان بدن یه هنره.من اصلا" نمی گم از زبان بدنم درست استفاده می کنم ولی قصدم اینه که یه مقدار با حرکاتم حالو هوای برنامه پر انرژی باشه و اکتیو به نظر برسه به این دلیل این حس در دستام فعالیت بیشتری از خودش نشون می ده ولی یه مدتیه که کاملا" حواس دستامو دارم.و اگه خوب توجه کرده باشین معلومه که دستام حرکاتشون نسبت به بقیه شبا کمتر شدن.

مجریتون لوسه ؟ اه چه از خود راضی این از کدوم گوری اومده و... بعضی موارد دیگه که خداییش می دونم کار چه کسانیه ،به این خاطر این قدر بی ارزش بودن که دوس ندارم نظرات مغرضانه و بی اساسو که از طرف ....هست جواب بدم.

  • می خوام یه اتو برا برنامه بفرسم تا مجریتون موهاشو صاف کنه.

* جنس موهای من به طور کلی مجعده(نیم فر) اگه یادتون باشه پارسال سعی کردم صافشون کنم ولی یه ریزش گرفتم که هنوز دارم تاوانشو پس میدم .با این وضع خواهشن به این موضوع دیگه گیر ندین و اصلا" دس من نیس .موهای من ذاتی نیم فرن.

  • و خیلی چیزای دیگه که یه جوری جوابشون به من خیلی ارتباطی پیدا نمیکنه وباید از عواملی مثل تهیه کننده،کارگردان تلویزیونی و،...  سوال بشه که اونا هم باید خودشون جواب بدن.

  • امیدوارم تونسته باشم به حداقل انتقادات بیننده های عزیزجواب داده باشم

 موضوع مطلب : نگاهی به انتقادهای اس ام اسی بیننده های شب های کا

ارسال شده در تاریخ : سه‌شنبه ۱٩ امرداد ۱۳۸٩ :: ٢:۱۳ ‎ق.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم

 اگه بخوام یه مروری کنم از برنامه زنده شبانه  در حال پخش "شبهای کارون "شبکه خوزستان که با اجرای ناچیز و فقیر من در حال پخشه باید بگم به خودم خیلی حال داده ولی خدا کنه  مردم استان خوزستان  وبه عبارتی بیننده هایی  که مارو بی هماهنگی و دعوت از قبل تو خونه هاشون که تنها مامن خصوصیشونه راه میدن لذت ببرن.

انتخاب موضوعات برنامه  در عین سادگی پر از مفاهیم عمیق و فلسفی هستن(امضا/خط/کفش/دست/عطر) نویسنده برنامه واقعا" مطالبو با سلقه آرایش می کنه به طوری که منه مجری می تونم تراوشات ذهنی و دغدغه های شخصیم که به طور نسبی بیشتر مردم باهاش در ارتباطن رو  بدون لطمه به  اصل موضوع وتاثیرمنفی بر رویکرد برنامه  تو اجرام به صحنه بیارم.

این برنامه رو به عبارتییه تیم جوون در عین حال با سلیقه و حرفه ای اداره می کنن.اهل تعریف الکی و هندونه و ........از کسی نیستم ولی خداییش مهران مهدی جبار و شهاب کیاور برنامه رو یه تکونی دادن.واگه بگم برنامه رو خیلی از مسایل زندگی روزمرشون تاثیر ...داشته اغراق نکردم.آخه از صبح که می آن تا شب گیر برنامه و حاشیش هستن.( خیلی هم پول پارو نمیکنن)

اجرای بهزاد خیرالهی در کنار من  به عنوان مجری بازیگر برنامه ،می شه گفت انرژی مثبت و دلگرمی  بیشتر من تو برنامه اس/ واقعا" شارژ می شم.بهزاد منهای اینکه  بازیگر حرفه ایه تیاتره کارشو بلده /گزارشای با احساسو جون داری تهیه می کنه و بی اغراق یه پای برنامه اس.

به هر حال ما مجری ها که هیچ کدوممون صد در صد عالی و بی ایراد نیستیم  و هر کدوممون یه ضعفایی برا خودمون داریم ولی به طور نسبی من بعد از اجرا در کنار استاد کیوان لطفی در نوروز ٨٨ به تهیه کنندگی شهاب کیاور اولین مجموعه ایه که تو کارنامه کاریمه که  از خوزستان پخش می شه وخودمم دوسش دارم و انگار مورمورم میشه بیشتر از حد  یه مجری جوش برنامه رو بزنم.

البته عوامل زیادی هستند که وقتی همشونو در کنار هم می زاری یه نتیجه رضایتبخش می دن مثل :همکاری بچه های فنی /پخش/حراست / تولید /اداری مالی/و.........تازه بزار کمی فراتر هم برم اگه مدیران نخوان شرایطو مهیا کنن و بخوان گیرای بخشنامه ایی بدن یقینا" برنامه یه شرایط خشکو بی روحی به خودش می گیره که فقط ۵٠ دقیقه حرف زدنو ... رد و بدل می شه و بیننده هم همون لحظه اول بی خیال برنامه و....

به هر حال معاون محترم سیما جناب دلاوری و مدیر محترم تولیدسیما جناب نصرت پناه  هم خداییش با برنامه هماهنگن و به دنبال رضایت حداکثریه  مردم از شرایط هستن .هر چند نصرت پناه خودش هم مجریه هم استاد دانشگاه اونم در زمینه تیاتر و هنرهای نمایشی.

مردم از ما یه انتظارتی دارن که بعضی اوقات من خودمم کو می آرم. و به خدا شرمنده نگاههای پر از محبتشون می شم.مثلا" همیشه پر انرژی بودن /شیک پوشو خندونو بااطلاعاتو /خوش تیپو/خوش صداو..........نمی شه ،باور کنید سخته .عجیبم سخته . به این خاطر ما مجری بی عیب و نقص در رسانه ملی  و هیچ کجای جهان هستی نداریم.به هر حال خدا کنه تو این هفته آخر، اجراهامون به دل مردم بچسبه.و خاطره هاش ماندگار شه.

خدایا خودت هوای مارو داشته باش...

 موضوع مطلب : مروری بر شبهای کارون 1

ارسال شده در تاریخ : جمعه ۱٥ امرداد ۱۳۸٩ :: ٥:٤٦ ‎ق.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم

 
 
به گزارش مهر، برنامه "ماه عسل" چند سال گذشته با اجرای احسان علیخانی و تهیه‌کنندگی پیام ابراهیم‌پور روی آنتن شبکه سه می‌رفت، اما امسال مجری و تهیه کننده این برنامه تغییر کرده است.

سید علی احمدی برنامه "ماه عسل" امسال ٨٩شبکه سوم سیما را با اجرای فرزاد حسنی تهیه می‌کند. اخیرا تله تئاتر"بر فراز تیر چراغ برق" با بازی فرزاد حسنی از شبکه چهارم سیما پخش شد.

فرزاد حسنی مجری رادیو و تلویزیون اجرای برنامه‌ مناسبتی "جزر و مد" ،کوله پشتی و چند برنامه دیگر را در کارنامه دارد.

با حضور دوباره حسنی روی صندلی اجرای یک برنامه ویژه ماه رمضان به نظر می‌رسد اخبار و شایعه‌های مربوط به محدودیت فعالیت او مقابل دوربین به پایان برسد


موضوع مطلب : فرزاد حسنی ،مجری برنامه ماه عسل 89

ارسال شده در تاریخ : دوشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸٩ :: ٢:۱۱ ‎ق.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم

از تاریخ ٩ مرداد ماه سال جاری به عنوان مجری درشبکه خوزستان به مدت دو هفته به اجرای برنامه خواهم پرداخت.

تهییه کنندگی این برنامه را آقایان شهاب کیاور و مهران مهدی جبار بر عهده خواهند داشت.قالب برنامه ترکیبی خواهد بود.به طوریکه کیاور در بیرون از استودیو و مهدی جبار در استودیو برنامه را رهبری خواهند کرد.

پیش از من ،بیژن ایروانی وبهزاد خیرالهی به اجرای این برنامه پرداخته اند.ولی از شنبه  شب ،من و بهزاد خیرالهی برنامه را تا قبل از ماه مبارک رمضان اجرا خواهیم کرد.

سابقه کار با شهاب کیاور را در برنامه های نخلستان و ایام عید سال ٨٨ تجربه کرده ام.در کنار این برنامه های زنده برخی برنامه های ضبطی مثل تریبون تصویری ،سفر ریاست جمهوری ،وایام محرم سال ٨٧ را نیز تجربه کرده ام.

به عبارتی من به شبکه خوزستان مدیون هستم چرا که از این شبکه کار خودم رو شروع کرده ام و در زمان حاضر هم در برنامه صبح آمد شبکه ٣ سیمای جمهوری اسلامی ایران اجرای برنامه دارم.

اگه قرار باشه تشکر کنم از کسانی که موجب رشد وتعالی من شده اند بایستی از تمامی پرسنل خدوم سازمان بویژه افشین ذوالفنون  معاون محترم اداری و مالی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران استان خوزستان تشکر و قدردانی نمایم .

به هر حال امید است بتوانم با یاری خداوند متعال در این دو هفته اجرای مردم پسندی داشته باشم.موضوع مطلب : اجرای برنامه در شبکه خوزستان

ارسال شده در تاریخ : جمعه ۸ امرداد ۱۳۸٩ :: ٦:٢٩ ‎ب.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم

معاون سیمای مرکز اصفهان جناب آقای افشارنیا از من ورضا صفدری جهت حضور در برنامه زنده سه شنبه شب پنجم مرداد هشتاد ونه آن مرکزبه مناسبت جشن  میلاد امام زمان (نیمه شعبان) دعوت بعمل آورد.وی پیش از این معاون سیمای صدا وسیمای مرکز خوزستان بود.او از مدیران جوانی است که به دلیل توانایی ،تخصص ،پشتکاروشناخت کافی از فضای رسانه ملی با در نظر گرفتن افق رسانه پس از معاونت سیمای مرکز خوزستان به  اصفهان منتقل شدوبه نظر می رسد با توجه به مطالب پیش گفته در آینده نزدیک تصدی امور فراتر از معاونت سیما را در گستره ملی عهده دار خواهد شد.

افشار نیابا توجه به شناخت کامل ازجنس اجرای من دردوران معاونتش  و همچنین اجرای مشترک من و استاد رضا صفدری در برنامه صبح انقلاب ویژه اصفهان، دوشنبه شب طی تماس تلفنی، اجرا دراین برنامه با شکوه مردمی که به طور زنده از شبکه استانی اصفهان در میدان نقش جهان پخش خواهد شد را به من و صفدری پیشنهاد کرد. 

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده زمان پخش زنده این برنامه از ساعت ٩الی ١١ شب خواهد بود .هنرمندان بنامی چون استاد علیرضا افتخاری نیزبه اجرا ی موسیقی و آوازدر مدح و منقبت امام زمان (عج)خواهند پرداخت.

به دلیل عدم پرواز اهواز به اصفهان در این روز مجبور هستم با خودروی شخصی سفر کنم،البته با عنایت خداوندگار سبحان وهمراهی برادرم بهرام ساعت ۶ بامداد از اهواز به سمت اصفهان حرکت خواهیم کرد.رضا نیز از تهران با خودروی شخصیش به ما می پیوندد.

بدون در نظر گرفتن مسائل مالی ،سفر به این شهر تاریخی در چنین روزمقدسی برایم خیلی قابل اهمیت است.چرا که اصفهان شهر گنبدهای فیروزه ای پایتخت فرهنگ و هنر وتمدن جهان اسلام به شمار می رود و از دیرباز علاقه خاصی به این شهر داشته ام.

نکته مهم دیگر در این سفر حضور پدرم در کنار ما خواهد بود به عبارتی یه سفر خانوادگی به حساب می آد.هم فال هم تماشا.

در برنامه جشن میلادامام زمان شبکه اصفهان ، کارشناسان مذهبی ،گروه تواشیح ،و دیگر هنرمندان در حوزه های مختلف اجرا خواهند داشت و برنامه در قالب ترکیبی انجام می شود.

حضور مجدد در کنار رضا صفدری برایم  جالب توجه است چرا که از جنس اجرایش بی هیچ تملقی خوشم می آد واحساس کاملا" راحتی دارم.صفدری تا هشت ونیم را اجرا می کرد این برنامه تلویزیونی زمانی به عنوان پر مخاطب ترین برنامه در قالب ترکیبی به شمار می رفتموضوع مطلب : حضور در برنامه زنده ویژه میلاد امام زمان در شبکه ا

ارسال شده در تاریخ : سه‌شنبه ٥ امرداد ۱۳۸٩ :: ٤:٤٧ ‎ق.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم

            

هزار دستان قوم لر ،با هزاران نوای ناخوانده  هم آغوش  خاک شد.  مقطعی از تاریخ لرستان که شاهد ظهور جاودان مرد موسیقی ،"استاد رضا سقایی "بود،خود گواهی است بر اینکه خواننده ای با صدایی آسمانی بر مسندی دلخواه وشایسته نشست و همواره نام او زنده ویادش گرامی است.

"رضا"بلبلی بود که دست چرخ گردون اوراق آخر دفتر زندگی او را با طرحی مغموم وظالمانه ورق زد.با کمی تعمق متوجه می شویم که هر انسانی به هنگام غم یا شادی ناخودآگاه دوست دارد آواز بخواند هر چند ممکن است صدایی دلخراش داشته باشد.اما پس از خواندن بیت یا ابیاتی احساس خوش آیندی به او دست می دهد.

حال آنکه رضا با اینکه روزگاری رساترین فریادها را در سوگ و سور از نای توانایش به دامان کهکشانها می فرستاد،متاسفانه حدودا"٣٠ سال آخر عمر خود را خاموش و غمزده با بغضی به سنگینی یالهای زاگرس بی هیچ احساس تعلقی در کوچه ها و خیابانهای زادگاهش قدم می زد و چند سال آخر عمر خود را در بستر بیماری بسر می برد.

"استاد رضا سقایی " کوچید اما بین صدای آسمانی وموسیقی و هنر قوم لر آمیختگی و پیوندی ابدی ایجا کرد.

 

                              منی که ساکن ای خاک سردم      دباغ زنئی جز غم نحردم

                               ونازی د سر قورم گذر کو              که تنیا یادگار ایل دردم

                                                                               (دوبیتی : استاد عزیز نادری)

 

 

 موضوع مطلب : استاد رضا سقایی

ارسال شده در تاریخ : دوشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٩ :: ٦:۱۱ ‎ق.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم
درباره وبلاگ
شهرام ملکی نیا عالم
متولد 16 آبان 1361 شهر خرم آباد / ساکن شهرهای اهواز و تهران و خرم آباد/ مهندسی مکانیک دانشگاه آزاداسلامی اهواز/ کارمند اسبق روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب طی سالهای 83لغایت 89/ مجری صداوسیمای مرکز خوزستان / مجری شبکه 3سیما صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران / مدیرعامل شرکت ایوار افلاک عالم / مدیر مسئول و صاحب امتیاز کانون آگهی و تبلیغاتی ایوار/ مدیراجرایی کانون تبلیغاتی مارال گرافیک/ مدیرروابط عمومی و روابط بین الملل شرکت سرزمین رایانه پیشرو

مطالب اخير
موضوعات
پيوندها
RSS Feed