شهرام ملکی نیاعالم - مجری رسانه ملی ایران
فرهنگی /هنری /اجتماعی /سیاسی و...
 
 

از روزی که قرار شد بهزاد کاویانی برای گزارش مسابقات المپیک نوجوانان به سنگاپور سفر کنه ،آقای کاشانی  تهیه کننده  محترم برنامه پیشنهاد کردند تا در برنامه صبح آمدحضور داشته باشم.

از روز یکشنبه ٢۴ مرداد ماه مصادف با ۴ رمضان من به اتفاق علی زندی فر اجرای برنامه زنده صبح آمد رو به عهده گرفتیم .البته علی ،تجربه قبلی اجرا در کنار بهزاد رو داشت و  کار در رسانه ملی رو از ٩ سال پیش شروع کرده و اجرای اخبار جوانه ها معرف زندی فر به حساب می آد.علی یه جورایی با جزییات برنامه آشنا بود.ناگفته نمونه من هم چند باری در صبح آمد به اجرا پرداخته بودم ولی این بار قضیه فرق می کرد.چون مسولیتم رو سنگین می کرد و بایستی آبرو داری می کردم بطوریکه علاوه بر جلب نظر آقای کاشانی بایستی تمامی جوانب کار از جمله توجه به خط قرمزها و محدودیتهای سازمانی رو نیز آویزه گوشم می کردم.

برنامه صبح آمد یه مجله تصویری به حساب می آد ،چون قسمتهای مختلف و متنوعی داره که متشکل از مباحث پزشکی ،ورزشی ،اقتصادی ، اجتماعی و ... هستش.و اجرا در این چنین برنامه ترکیبی واقعا" دایره وازگانی مناسب و حداقل اطلاعاتی رو در زمینه های متنوع می طلبه.

خدارو شکر شرایط اسکانم در تهران در این مدت عالی بود . به لطف خدا و دوستان خوبی چون آقای ذولفنون معاون اداری مالی شبکه خوزستان ،آقای مستانی مدیر محترم رفاه و امور اجتماعی سازمان صدا سیما ودیگر عزیزان تمام این مدت در مجتمع رفاهی ملاصدرا اسکان داشتم و برای اجراها نیاز به پیمودن مسافت زیادی نبود چرا که در حود ٧ دقیقه طول می کشید تا به محل اجرا برسم.علاوه بر اون برخورد صمیمی و بی ریای کارکنان مجتمع ملاصدرا نیز به دل می نشست.

همراهی ،همدلی و انگیزه مثبت برادر عزیز تر از جانم علی جاوری و خانمشون در این مدت واقعا" علاوه بر دلگرمی ،اوقات تنهاییم  را در کلانشهری مثل تهران به سهولت سپری می کرد.

در حاشیه این روزها به مناسبت روز پزشک به پیشنهاد ستوان بهرامی از بچه های بازرسی بهداشت و درمان ،اجرای گردهمایی پزشکان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در بیمارستان ۵٠۵ ارتش در دارآباد به عهده گرفتم.تنها نکته جالب توجه این برنامه حضور امیر پوردستان فرمانده نیرو ی زمینی بود. وی در زمان سربازی من  فرمانده لشکر ٨۴ پیاده لرستان بود و به عبارتی  تجربه اجرا در محضر این امیر سرافراز را در خرم آباد داشتم.یه جوری خاطرات سربازیم زنده شد.

هر روز در صبح آمد تجربه خوبی در حوزه اجرا به دست می آوردم چون بعد از برنامه با هومن سلیمی کارشناس آشپزی برنامه کلی صحبت می کردیم.هومن شاید در برنامه فقط کارشناس آشپزی باشه ولی به خدا به نظر من یه پا مجریه و اطلاعات خوبی در حوزه مجری گری  و بازیگری داره که من یه جوری خودمو شاگردش می دونم .دو سه پیشنهاد در خصوص اجرا بهم داد که بی اغراق می تونم بگم یه دگرگونی تو اجرام اتفاق افتاد.از این مسایل بگذریم  هومن سلیمی خیلی جذاب ، دوست داشتنی و با نمکه.

 

قدم زدنهای شبانه در کنار استاد رضا صفدری  تو خیابونهای تهران با اون صدای مخملی و آرامش بخشش تموم خستگی و دلتنگی و ... از یاد می برد.من از روزی که برا اولین بار در کنار آقا رضا اجرا در شبکه سه رو با صبح انقلاب شروع کردم اگه خودخواهی نباشه به خودم حسودیم می شه .

حضور کارشناسان حاذقی مثل دکتر کیمیاگر و دکتر ابراهیمی مقدم به غنای برنامه کمک می کرد و ترکیبی بودن برنامه بیشتر به چشم می اومد.تازه منم کلی اطلاعات دست اول ازشون  در حوزه تغذیه و روانشناسی به دست می آوردم.

بی اغراق اجرای علی زندی فر و راحت بودنش خیلی به من کمک می کرد راحتر بتونم حرفامو بزنم . علی هم خداییش منهای دیگر مجری ها که همش می خوان خودشونو مطرح کنن و نشون بدن و طرف مقابلشونو ضایع کنن نبود .رابطه من و اون هم خیلی رفاقتی  و دوستانه بود.

از همه این مسایل که بگذریم از نویسنده برنامه هام خانم سلامات تشکر کنم شاید اگه بگم ، من بابت نوشته هاش جبران مالی می کنم دروغ نگفتم، ولی خداییش ارزشش رو داره یه مجری به خاطر برنامه هاش و کیفیتشون و همچنین رضایت نسبی بیننده هاش منهای برآورد تهیه کننده برای نویسنده،نیازه که بابت متن برنامه هاش که خودش دوست داره با سلیقه خودش هم باشه هزینه کنه.ویژگی نوشته های خانم سلامات  رو می تونم این جور تعریف کنم.کلمات ساده و پرمغز در عین حال بامفهوم و مردمی ،خیلی نزدیک به جنس ادبیات خودم.به خصوص اینکه مدل حرف زدنم سریع و پر حرارته که  اونم از عادتهای اجرای من به حساب می آد.

همه صحبتها به کنار اگه تهیه کننده نخواد مجری آزاد و به میل خودش چینش واژه ها رو به اجرا بزاره  و اعمال سلیقه شخصی کنه مطمئنا" برنامه نه به دل مجری می شینه نه مردم .خداییش آقای کاشانی باهمه اون تجربه هایی که تو ساخت سریالهاش داره و سخت گیریهاش ،منو آزاد گذاشته بود بطوریکه فقط به مسایل خاص سازمانی و جزییات تهیه کنندگیش در اجرا به من گوشزد می کرد ولا غیر.البته من همیشه یادم می مونه که آقای کاشانی منو به شبکه سه برد و اجازه اجرا داد به عبارتی حق پدری و استادی به گردنم داره.

به هر حال این روزها هم گذشت . اما صبح آمد سر جاشه و به کار خودش ادامه می ده. در صبح آمد رمضان امسالحدود ١٨ برنامه اجرا کردم و به جرات می تونم بگم ١٨ تجربه جدید در کار مجری گریم با تموم جزییات و حاشیه هاش به حساب می آد.

اگه خدا بخوادآقای کاشانی موافقت کرده به طور مستمر هر ماه چند روزی در برنامه  صبح آمد برای اجراحضور داشته باشم.به امید خداییکه همین نزدیکی هاست.

 

 موضوع مطلب :

ارسال شده در تاریخ : پنجشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٩ :: ۳:۱٧ ‎ب.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم
درباره وبلاگ
شهرام ملکی نیا عالم
متولد 16 آبان 1361 شهر خرم آباد / ساکن شهرهای اهواز و تهران و خرم آباد/ مهندسی مکانیک دانشگاه آزاداسلامی اهواز/ کارمند اسبق روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب طی سالهای 83لغایت 89/ مجری صداوسیمای مرکز خوزستان / مجری شبکه 3سیما صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران / مدیرعامل شرکت ایوار افلاک عالم / مدیر مسئول و صاحب امتیاز کانون آگهی و تبلیغاتی ایوار/ مدیراجرایی کانون تبلیغاتی مارال گرافیک/ مدیرروابط عمومی و روابط بین الملل شرکت سرزمین رایانه پیشرو

مطالب اخير
موضوعات
پيوندها
RSS Feed