شهرام ملکی نیاعالم - مجری رسانه ملی ایران
فرهنگی /هنری /اجتماعی /سیاسی و...
 
 

 

چند روزه پیش به دعوت کرم دینارونی رفتم خونشون و گفت می خواد در مورد برگزاری یه کنسرت به شیوه جدیدپاپ بختیاری با من مشورت کنه.

وقتی در خصوص کنسرت پاپ بختیاری صحبت کرد راسش یه کم به فکر فرو رفتم مگه می شه نغمه های اصیل و مقامی رو با سازهای امروزی مثل فلوت کلیدی،گیتار برقی،گیتار آگوستیک ،تومبا و درام اجرا کرد.ولی به هر حال جوری که کرم توضیح داد مثه اینکه زمان زیادی رو این کار تمرین کرده بودند.

به هر حال قرار شد از ١۴ تا ١۶ مهرماه  شب ها در تالار صنایع و معادن استان خوزستان به اجرا بپردازم.روز اجرا فرا رسید ولی یه مشکل وجود داشت اونم اینکه من باید شب ها برنامه زنده  شب های کارون تلویزیونو هم اجرا می کردم .این مسئله یه مقدار کار منو دشوار می کرد آخه از محل کنسرت تا صدا سیما به طور عادی بدون ترافیک در حدود ٢٠ دقیقه طول می کشید.ولی به لطف خدا و برادرم بهرام یه جورایی سه شب رو به هر دو برنامه رسیدم.

به لحاظ استقبال مردم بد نبود ولی انتظار می رفت مردم بیشتر استقبال کنن.ولی چون کرم اولین کنسرتش بود، در بین مردم محبوبیت آنچنانی نداشت ،به هر حال می شه گفت با توجه به شرایط پیش گفته خوب بود.

من در هر سانس دو بخش رو اجرا می کردم.بخش نخست خوش آمد گویی به مردم و بخش دوم کمی مطالب در خصوص موسیقی بختیاری و معرفی هنرمندان و اسپانسرها.

تصویر جالبی که در  ورودی سالن وجود داشت چادری نمادین از عشایر بختیاری بود که یکباره حس و حال کوچ و زندگی عشایر و شب نشینی ها و صداهایی شب روستا و دشت و کوهستان ،صدای پارس سگ ها و ....در ذهن زنده می شد.

نکته جالب توجه دیگر حضور زنان و مردان بختیاری با لباس محلی  در زیر همان چادربود که فضای کنسرت رو محلی بختیاری می کرد. انگار به یه عروسی در روستا  یا یه مهمونی بزرگ رفته باشی ولی به جای ساز و دهل از سازهای امروزی استفاده بشه.

به نظر من اگه تلفیق سازهای محلی و کلاسیک فالشی  نداشته باشه یا به عبارتی با هم مچ باشند کار قشنگی خواهد شد و علاوه بر امروزی بودنش موجب جذب جوونترها هم می شه.

اموضوع مطلب :

ارسال شده در تاریخ : دوشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٩ :: ٢:٤٩ ‎ق.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم
درباره وبلاگ
شهرام ملکی نیا عالم
متولد 16 آبان 1361 شهر خرم آباد / ساکن شهرهای اهواز و تهران و خرم آباد/ مهندسی مکانیک دانشگاه آزاداسلامی اهواز/ کارمند اسبق روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب طی سالهای 83لغایت 89/ مجری صداوسیمای مرکز خوزستان / مجری شبکه 3سیما صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران / مدیرعامل شرکت ایوار افلاک عالم / مدیر مسئول و صاحب امتیاز کانون آگهی و تبلیغاتی ایوار/ مدیراجرایی کانون تبلیغاتی مارال گرافیک/ مدیرروابط عمومی و روابط بین الملل شرکت سرزمین رایانه پیشرو

مطالب اخير
موضوعات
پيوندها
RSS Feed