شهرام ملکی نیاعالم - مجری رسانه ملی ایران
فرهنگی /هنری /اجتماعی /سیاسی و...
 
 

احسان علیخانی متولد 15 آبان ماه سال 1358 در شهر تهران و دو خواهر و یک برادر داره که همه سر خونه زندگیشون هستند.

احسان مثل خیلی از مجری های دیگه در رسانه ملی ایران رشته غیر مرتبط خونده و در رشته مدیریت بازرگانی لیسانس گرفته و علاوه بر کار مجری گریش یه کانون تبلیغاتی داره که به کارهای رسانه ای و تصویری مشغوله .

فعالیت علیخانی در کانون تبلیغاتیش ساخت تیزرتبلیغاتی و تیتراژهای تلویزیونیه.جالبه اکثر مجری و گوینده های صدا و سیما کانون تبلیغاتی دارن.انگار شغل پر درآمدیه.البته ارتباط تنگاتنگی با کار رسانه ای داره.

او تابستان 83 در باشگاه مهرورزان جوان فعالیت می کرد و با برنامه پسرای ایرونی پا به عرصه کار رسانه ای گذاشت.

نادر کاشانی تهیه کننده حال حاضر صبح آمد موجب ثابت شدن احسان در شبکه سه  در برنامه صبح آمدشد.آخه آقای کاشانی یکی از شگردهاش جذب جوناست برا برنامه هاش.یا به قول خودش کاشف استعدادهای جوونای علاقمند به حرفه مجریگری.

در اینجا خود من هم باید ازش تشکر کنم .خدائیش در حق من هم پدری کرد و کسی بود که پای منو به شبکه سه باز کرد .جالب اینه که منم شروع کارم با صبح آمد بود.ولی یه جورایی اول راهم.و تا به احسان برسم باستی کلی راه برم.

احسان کار دستیار تهیه و بازیگری رو هم در سریال پرونده های مجهول به کارگردانی جمال شورجه رو به عهده داشته و علاوه بر اون این اواخر کارای خودشو هم تهیه کننده بود.البته من که خودم صد در صد با مجری تهیه کننده موافقم  چون برنامه کلی با کیفیت تر می شه .

وقتی مجری تهیه کننده باشه دقیقا" از سر و ته برنامه با خبره و می دونه باید چطوری سکانداری کنه.و از غر و لنگ های تهیه کننده تو گوشش خبری نیست و راحت تر می تونه ذهنیاتشو به بیننده انتقال بده و نیاز نیست با کسی زمان پلاتوهاشو هماهنگ کنه.هر چی که فکر می کنه باید بگه که کلامش منعقد بشه می گه و به راحتی برنامه رو پیش می بره.

 

یه جورایی می شه گفت دوران اوج و طلایی احسا ن در برنامه ماه عسل ویژه ماه مبارک رمضان بود که احسان تونست خودشو تو ذهنا حک کنه و مردم به ذهن بسپارنش.

 چندتا سوال و جواب با احسا ن

تکیه کلام شما چیست؟ 
((یه نکته بگم)) یا(( سایتون کم نشه)).

 بزرگترین عیب شما چیست؟ 
کمی شلخته هستم.

بزرگترین حسن شما چیست؟ 
  بسیار پرانرژی هستم.  

  به مادرتان در کارهای خانه کمک نمکنید؟ 
به خدا فرصت نمیکنم. البته مادرم خیلی هوای بچه هایش را دارد.!

زیباترین مکان در دنیا به نظر شما کجاست؟ 
شک ندارم مسجد الحرام است.

 بهترین شاعر از نگاه شما؟ 
سهراب سپهری را خیلی دوست دارم.

 یک بیت شعر از شاعر مورد علاقه تان برایمان می خوانید؟
 کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ
کار ما شاید این است که در افسون گل سرخ شناور باشیم.

 در رانندگی محتاط عمل میکنید یا خیر؟
کمی بد رانندگی میکنم و خب, رالی راهم خیلی دوست دارم.

 چقدر قوانین راهنمایی را رعایت میکنید؟
من نزدیک به 100 هزار تومان جریمه شدم! تا یاد بگیرم کمربند ایمنی را ببندم.

برای جوانانی که به حرفه ی شما علاقه دارند چه سخنی دارید؟ 
خیلی از هنرمندان میگویند که از طریق تحصیلات اکادمیک وارد این حرفه شویدمن این را قبول ندارم. باید
استعداد در وجود جوان باشد تا بتواند موفق شود.من هم به نظر خودم استعداد داشتم,آمدم,تقویتش کردم و البته خیلی هم کار راحتی نبود.پس از جوانها میخواهم که بگردند و استعداد خود را پیدا کنند چون هر کسی در یک کاری استعداد دارد. آن را پیدا کنند و تلاش کنند. نا امیدی بدترین سرعت گیر در این راه است درست مثل سرعت گیر های خیابانهای تهرانو در پایان…….؟ 
مثل اخر برنامه هایم میگویم

فردا دوباره صبح می آید از این مسیر


پس چشم انتظار لحظه ی دیدار میشویم

 موضوع مطلب : معرفی احسان علیخانی

ارسال شده در تاریخ : دوشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸٩ :: ٥:٢٤ ‎ق.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم
درباره وبلاگ
شهرام ملکی نیا عالم
متولد 16 آبان 1361 شهر خرم آباد / ساکن شهرهای اهواز و تهران و خرم آباد/ مهندسی مکانیک دانشگاه آزاداسلامی اهواز/ کارمند اسبق روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب طی سالهای 83لغایت 89/ مجری صداوسیمای مرکز خوزستان / مجری شبکه 3سیما صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران / مدیرعامل شرکت ایوار افلاک عالم / مدیر مسئول و صاحب امتیاز کانون آگهی و تبلیغاتی ایوار/ مدیراجرایی کانون تبلیغاتی مارال گرافیک/ مدیرروابط عمومی و روابط بین الملل شرکت سرزمین رایانه پیشرو

مطالب اخير
موضوعات
پيوندها
RSS Feed