شهرام ملکی نیاعالم - مجری رسانه ملی ایران
فرهنگی /هنری /اجتماعی /سیاسی و...
 
 

رضاصفدری مجری پیش کسوت وصاحب سبک  صداوسیما امروز به طور غریبانه ای با حضور هنرمندان و ایل وتبار رسانه ملی ایران به آغوش سردو همیشگی خاک در بهشت زهرای تهران واقع در قطعه هنرمندان سپرده شد.

امروز مردم دوستدار هنر ورسانه به همراه جمع کثیری از هنرمندان  و اصحاب رسانه برای همیشه با لبخندهای بی ریایش و صدای مخملینش که فقط صدای رضا صفدری بود وداع کردند. 

 

مرحوم حاج رضا صفدری در بهار سال٩٠ با رویی گشاده وعشقی خالص به مردم در حالی وداع کرد که غریبه ای آشنابود؛

وی در بازه زمانی کوتاهی ۵ تن از عزیزانش را از دست داده بود.(پدر ،مادر ،خواهر،داماد و خواهرزاده)اگرهرکدام از ما اگر گوشه دلمان اندک کدورتی باشد به راحتی حاضرنخواهیم بود بخندیم وقهقهه بزنیم ولی آقا رضاصفدری بی ریا ومخلص در مقابل مردم لبخند شادی می زد وهمیشه منبع الهام وانرژی خود را مردم می دانست.

صفدری با باسابقه ای افزون بر ٣٠ سال در رسانه ملی کار خود را در رادیو با گویندگی شروع کرد وبا برنامه تلویزیونی"تاهشت ونیم"که به قلم استاد صالح علاء و گزارشهای استاد اینانلو و ملودیهای زیبای استاد ناصر چشم آذرآن را احاطه می نمود،در دل مردم جا باز کرد.

 

واژه های طلایی و ناب رضا با آن لحن مردم دوستانه اش در آن مقطع زمانی،فرهنگ گفتاری مردم شده بود ودر هر جایی آنها را می شنیدی.

وی شب های تابستان ،شب های زمستان،سینما گلخانه،صبح انقلاب ،فرصت ،وبسیاری از برنامه های دیگر در شبکه های یک ،دو و سه را به عنوان مجری و در برخی به عنوان تهیه کننده به مقابل دوربین برده است.

رضا همیشه از تکیه کلامهای شیرینی چون " حاجی غلامم""مخلصم"بابا تو خوبی "و بسیاری کلمات صمیمی و دلنشینی که از ته دل برمی خواست و اصلا" از روی عادت نبود بهره می برد.

من ناچیز این افتخار رو داشتم در کنار او درس پس دهم و در برنامه صبح انقلاب در سفرهای ایرانگردی گروه شبکه سه  به عنوان مجری دوم او را همراهی دهم .

با رضا بودن عالمی داشت و مهربانیهایش تا ابد در دلمان خواهد ماند.

باور کنید در حالی این مطلب رو می نویسم که هنوز خاک تربت پاکش بر سر وصورتم نقش بسته وبه دلیل تالمات روحی قادر نیستم ادامه مطالب را بنویسم ولی به قول آقا رضا قول شرف می دم درآینده نزدیک مجموعه ایی از عکسها و تصاویرش را در همین وبلاگ تقدیم نگاه مهربان شما همراهان ودوستداران هنرکنم.."حاجی غلامم"

 موضوع مطلب : رضاصفدری مجری صداوسیمابه آغوش خاک سپرده شد

ارسال شده در تاریخ : جمعه ۱٢ فروردین ۱۳٩٠ :: ٤:۳٧ ‎ب.ظ :: توسط : شهرام ملکی نیا عالم
درباره وبلاگ
شهرام ملکی نیا عالم
متولد 16 آبان 1361 شهر خرم آباد / ساکن شهرهای اهواز و تهران و خرم آباد/ مهندسی مکانیک دانشگاه آزاداسلامی اهواز/ کارمند اسبق روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب طی سالهای 83لغایت 89/ مجری صداوسیمای مرکز خوزستان / مجری شبکه 3سیما صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران / مدیرعامل شرکت ایوار افلاک عالم / مدیر مسئول و صاحب امتیاز کانون آگهی و تبلیغاتی ایوار/ مدیراجرایی کانون تبلیغاتی مارال گرافیک/ مدیرروابط عمومی و روابط بین الملل شرکت سرزمین رایانه پیشرو

مطالب اخير
موضوعات
پيوندها
RSS Feed