اجرا در کنسرت پاپ بختیاری کرمعلی دینارونی

 

چند روزه پیش به دعوت کرم دینارونی رفتم خونشون و گفت می خواد در مورد برگزاری یه کنسرت به شیوه جدیدپاپ بختیاری با من مشورت کنه.

وقتی در خصوص کنسرت پاپ بختیاری صحبت کرد راسش یه کم به فکر فرو رفتم مگه می شه نغمه های اصیل و مقامی رو با سازهای امروزی مثل فلوت کلیدی،گیتار برقی،گیتار آگوستیک ،تومبا و درام اجرا کرد.ولی به هر حال جوری که کرم توضیح داد مثه اینکه زمان زیادی رو این کار تمرین کرده بودند.

به هر حال قرار شد از ١۴ تا ١۶ مهرماه  شب ها در تالار صنایع و معادن استان خوزستان به اجرا بپردازم.روز اجرا فرا رسید ولی یه مشکل وجود داشت اونم اینکه من باید شب ها برنامه زنده  شب های کارون تلویزیونو هم اجرا می کردم .این مسئله یه مقدار کار منو دشوار می کرد آخه از محل کنسرت تا صدا سیما به طور عادی بدون ترافیک در حدود ٢٠ دقیقه طول می کشید.ولی به لطف خدا و برادرم بهرام یه جورایی سه شب رو به هر دو برنامه رسیدم.

به لحاظ استقبال مردم بد نبود ولی انتظار می رفت مردم بیشتر استقبال کنن.ولی چون کرم اولین کنسرتش بود، در بین مردم محبوبیت آنچنانی نداشت ،به هر حال می شه گفت با توجه به شرایط پیش گفته خوب بود.

من در هر سانس دو بخش رو اجرا می کردم.بخش نخست خوش آمد گویی به مردم و بخش دوم کمی مطالب در خصوص موسیقی بختیاری و معرفی هنرمندان و اسپانسرها.

تصویر جالبی که در  ورودی سالن وجود داشت چادری نمادین از عشایر بختیاری بود که یکباره حس و حال کوچ و زندگی عشایر و شب نشینی ها و صداهایی شب روستا و دشت و کوهستان ،صدای پارس سگ ها و ....در ذهن زنده می شد.

نکته جالب توجه دیگر حضور زنان و مردان بختیاری با لباس محلی  در زیر همان چادربود که فضای کنسرت رو محلی بختیاری می کرد. انگار به یه عروسی در روستا  یا یه مهمونی بزرگ رفته باشی ولی به جای ساز و دهل از سازهای امروزی استفاده بشه.

به نظر من اگه تلفیق سازهای محلی و کلاسیک فالشی  نداشته باشه یا به عبارتی با هم مچ باشند کار قشنگی خواهد شد و علاوه بر امروزی بودنش موجب جذب جوونترها هم می شه.

ا

/ 19 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
منوچهر

شهرام جان سعی کن برروی کارت تمرکز کنی وکمتر در جاده بین استانها در رفت وآمد باشی نقدی چند ماه پیش در مرد کار دوست مشترکما ن کرم دینارونی نوشتم که در وبلاگم موجوداست

===

سلام.خوشحالم که قبول داری .کاش بهش عمل بکنی .چون که باعث می شه یهویی زیاد سوتی بدی بعدش هم بگی برنامه زنده ست دیگه پیش می آد.از این به بعد حواست رو بده وقتی توی جاده می ری کمربند راهنمایی رانندگیت رو ببندی که کلی بخیه نخوری بعدش هم آقای پلیس (به قول خودت پولیس)جریمه ات نکنه.و آقای مدیر(به قول خودت مودیر)هم تنبیهت نکنه.

===

سلام.انگار واقعا به قول اون کسی که چندمدت پیش برات پیام گذاشته بود فقط پیامهایی که خوشت بیاد توی وبلاگ میذاری. معلومه آدمی هستی که انتقادپذیره،آره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

===

خوشم میاد از اعتمادبه نفست ،خیلی بیخودی بالاست ......

ايمان ...

سلام ... آقا يكي به منم بگه اينجا چه خبره ... ؟! همه با خم كَل ميندازن كه !!!! فك كنم من اشتباهي اومدم . [سوال] مهرتون مدام ... [گل]

ماهک

شما که همه شمشير داريد .بابا کوتاه بيايد.حالم بهم خورد.......

سلام واقعاَ خسته نباشی نمیدونم چرا بعضی ها اینقدر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هستن که فقط بلدن از این و اون ایراد بگیرن . بهشون تبریک میگم که اعتماد به نفسشون خیلی بالاست. شما یکی از بهتیرن ها هستید و اصلاَ از حرفهای بیخودی ناراحت نشید.موفق باشی

فرحناز مقیمی

سلام جناب ملکی نیا اینجا که جنگه ،با این همه کل کل آدم یاد سریال جمونگ می افته«به قول خودتون خوبه دنیای مجازیه وگر نه تا الان کلی بخیه خورده بودین. دوستان توجه کنن که یک طرفه قضاوت نکنند.شاید آقای ملکی نیا جز بهترینهای رسانه نباشند اما خوب تلاششون نشون می ده که دنبال این جایگاه هستند و امیدوارم به زودی به جایگاه دلخواهشون برسند. موضوع دیگه ای که نیاز به یاد آوری داره اینه که «اینکه ما از یک مجری خوشمون بیاد و از یکی نه،کاملا سلیقه ایه»من به شخصه از فرزاد حسنی خوشم نمی یاد با اینکه توانایی مجری گریش فوقالعاده بالاست ولی به خودم اجازه نمی دم به ایشون توهین کنم چون دلیل نمی شه اگر ما از یه تیپ شخصیت خوشمون نیومد بخوایم توانایی های فرد رو زیر سوال ببریم و... به هر حال برای اقای ملکی نیا آرزوی موفقیت دارم

سلام حرفتون درسته ولی انتقاد مودبانه خوبه نه اینکه به کسی توهین بشه لااقل یاد بگیریم که با کلمات درست و مودبانه انتقاد کنیم. مرسی

فرحناز مقیمی سارانی

لب خندون جيب پر پول.آرزوي بجايي هست كه واسه من كردين [لبخند].مرسي. من خيلي وقته به وبلاگتون سر مي زنم اما خوب كمتر نظر دادم. اميدوارم شما هم به نيمچه وبلاگ من سر بزنيد. شاد باشيد