حضور در برنامه صبح آمد

از سه شنبه 22 تیرماه در برنامه صبح آمد  به مدت یک هفته به اجرا ی برنامه  خواهم پرداخت .به پیشنهاد تهیه کننده این برنامه جناب آقای کاشانی و همچنین علاقه شخصی خودم به این برنامه از سه شنبه  همین هفته مجری دوم  برنامه  هستم.

 14 مرداد ماه سال جاری  آقای بهزاد کاویانی  مجری  حاضر  برنامه صبح آمد به مسافرت می روندو من به همراه علی زندی فر برنامه را اجرا خواهیم کرد.

در زمستان سال گذشته این برنامه صبح انقلاب نام داشت که به عبارتی اولین حضور من در شبکه ٣  در این برنامه به شمار می رفت .آقای کاشانی در حق من لطف بزرگی کردندو با دعوت من به این برنامه دریچه جدیدی از رسانه  ملی را به روی من گشودند.

کاشانی بسیار با تجربه است.او تهیه کننده بسیاری از سریال های ٩٠ قسمته تلویزیون بوده است.زیر آسمان شهر ١،باغچه مینو،و...... از جمله کارهای او به شمار می رود.وی تهیه کننده مجریان مطرحی چون احسان علیخانی ،بهزاد کاویانی،و.....بوده است.

آقای کاشانی کارش را از رادیو شروع کرده است.من در اهواز با او در برنامه صبح آمد که به استانها سفر می کردند آشنا شدم.با اصرار زیاد وعلاقه فراوان من نسبت به حضور در این برنامه ایشان قبول کردند ودر عین ناباوری منو به برنامه صبح انقلاب دعوت کردند.

توفیق حضور در کنار استاد رضا صفدری مجری باسابقه وکهنه کار تلویزیون، را نیز داشتم.صفدری مجری برنامه تا هشت ونیم بود این برنامه  از برنامه های ترکیبی سالهای دور در شبکه ٢ سیما بود و جایگاه خاصی در بین مردم پیدا کرده بود.وی زمان حاضر علاوه بر تهیه کنندگی تلویزیون درشبکه جام جم نیز به عنوان مجری حضور پر رنگ تری دارد. 

اجرا در کنار وی برای جوان کم سابقه ای مثل من واقعا"کلاس درس عملی بود.جدا از برنامه های تلویزیون با او ارتباط نزدیک وصمیمی دارم.ارتباط با آقا رضا تجارب زیادی را به من آموخت.او بی ادعا،صمیمی،گرم و دوست داشتنی است. تکیه کلام معروفش هم "غلامم"

 در صبح انقلاب ما دو گروه بودیم که هر یک به ١۵استان سفرکردیم وبه عبارتی  در حال ایرانگردی بودیم. گزارشگر برنامه علی سده ای فردی حرفه ای ،متین ،کاربلد ،مهربان وهر چی بگم کم گفتم بود. تدوین را آقای رضا حسین خانی وبرادر زاده تازه دامادش فرهاد به عهده داشتند.

آقای حسین خانی در عین مهارت بسیار متواضع بود .او وفرهاد شب ها تا صبح بیدار بودند تا نوارها به برنامه زنده صبح برسد.فرهاد خیلی جوان بود ولی ایده های جالبی در تدوین داشت.نکته جالب وخنده دار این بود، چون فرهاد تازه داماد بود آهنگ پیامک های  او  که از طرف خانمش بود مکرر به گوش می رسید. 

مدیر تولید و هماهنگ کننده برنامه جواد مقدم بود.جواد علاوه بر کارهای فنی هماهنگی های تدارکات از جمله تهیه غذا ،و اسکان گروه را نیز به عهده داشت.مقدم واقعا" پر انرژی و خستگی ناپذیر بود.راننده گروه ما اسماعیل مرادی بود که واقعا"می شه گفت  کل جاده های ایرانو بلده.او علاوه بررانندگی صبح ها نیز در برپایی دکور  برنامه بچه هارو یاری می داد.اسماعیل یه خودرو "ون" داشت که تو این سفرها یه ضبط  و پخش تصویری دی وی دی باحال براش خرید تا در فواصل بین شهرها فیلم های با حال برا بچه ها بذاره تا متوجه مسافت و خستگی  سفر نشن.

من نیز مجری بخش مسابقه وهمچنین ارائه اطلاعات مختصری در ابعاد مختلف ،مربوط به  استانها بودم.حضور ما در استانها در حدود ٣ روز به طول می انجامید.معمولا" روز نخست پیش تولید و٢ روز بعدی اجرای زنده برنامه بود.

دکور برنامه نیز با هماهنگی وپیشنهاد خودم انجام شد.طراحی گرافیک این دکور توسط  دوست خوبم احسان اطمینانی گرافیست هنرمند وباذوق اهوازی که مدیر عامل شرکت مارال گرافیک می باشددر زمان بسیار کوتاه ومحدودی انجام و به تهران ارسال شد.ویژگی دکور برنامه پرتابل بودن آن بود، یعنی قابلیت جابجایی و حمل آن با ماشین های سواری سبک امکان پذیر بود.چرا که در هر استان بایستی برپا و جمع می شد واین روند در استانهایی که ما حضور داشتیم انجام شد به گونه ای که در استانهای آخر ستونهای فلزی  دکور دیگر تا پایان برنامه دوام نداشته ودر یکی از استانها در دقایق پایانی برنامه  بخشی از دکور واژگون شد.

محتوای صبح انقلاب همان طور که از اسمش پیداست مربوط به رویدادهای انقلاب،توانمندیها ،پتانسیل ها ،معرفی استانها از ابعاد مختلف و معرفی ٣٠ چهره برتر استانی در ١٠ رشته  مختلف مثل  :کارگرنمونه،کارمند،کشاورز،کارآفرین،معلم ،محقق هنرمند، ورزشکار،مدیر،حافظ وقاری قرآن بود که بخش معرفی چهر ها کلی برنامه را جذابتر ، پر رنگ تر ومردمی می کرد.

بخش مسابقه نیز در قالب سوالی مربوط به میراث فرهنگی همان استان مطرح می شد .پیامک های بینندگان سراسر کشور به روابط عمومی هر یک از مراکز  صدا وسیمای استانها ارسال می شد. درشب پایانی برنامه هر مرکز همزمان با معرفی چهره های برتر استان  ٣ نفر به قید قرعه مشخص و جوایز به آدرس آنها ارسال می شد.عموما" جوایز هم نفیس بود.

استانهایی که حضور داشتم:ایلام،کرمانشاه،لرستان،خوزستان ،کهگیلویه وبویراحمد،فارس،بوشهر، جزیره خارگ ،کرمان،بندرعباس،چهارمحال وبختیاری و اصفهان بود.

اواخر اردیبهشت نیز به بهانه بازدید از نمایشگاه نفت گاز و پتروشیمی تهران به مدت ٢ روز در برنامه صبح آمد حضور داشتم.که در آن زمان نیز آقای کاویانی حضور نداشتند و من در کنار علی زندی فر اجرا نمودم.

با یاری خداوند متعال دوشنبه شب باپرواز ساعت ٢١ اهواز را به مقصدتهران ترک خواهم کرد و در برنامه  صبح آمد سه شنبه صبح حضور خواهم داشت.حضور در این برنامه بهانه ای شد تا شرح مختصری از حاشیه های سفر های برنامه صبح انقلاب رو توضیح دهم.

برنامه صبح آمد یکی از برنامه های ترکیبی شبکه 3 است که در سالهای اخیر  به تهیه کنندگی آقای کاشانی از تهیه کنندگان با سابقه و پرکار شبکه ٣ سیما صبح ها از ساعت 7 تا 9 پخش می شود.مجریان مختلفی از جمله احسان علیخانی ،محمدرضا حسینیان،بهزاد کاویانی،رضاصفدری،علی زندی فر،علی سده ای و......در این برنامه اجرا نموده اند. 

/ 2 نظر / 19 بازدید
منوچهربرون

شهرام جان از ابرز لطفت ممنونم امیداوارم به آنچه شایسته توست ولیاقتش را داری برسی که موفقیت تو باعث خوشحالی اینجانب خواهد شد

سپیده

سلام خبر فوت جناب صفدری رو شنیدین؟