رضاصفدری مجری صداوسیمابه آغوش خاک سپرده شد.

رضاصفدری مجری پیش کسوت وصاحب سبک  صداوسیما امروز به طور غریبانه ای با حضور هنرمندان و ایل وتبار رسانه ملی ایران به آغوش سردو همیشگی خاک در بهشت زهرای تهران واقع در قطعه هنرمندان سپرده شد.

امروز مردم دوستدار هنر ورسانه به همراه جمع کثیری از هنرمندان  و اصحاب رسانه برای همیشه با لبخندهای بی ریایش و صدای مخملینش که فقط صدای رضا صفدری بود وداع کردند. 

 

مرحوم حاج رضا صفدری در بهار سال٩٠ با رویی گشاده وعشقی خالص به مردم در حالی وداع کرد که غریبه ای آشنابود؛

وی در بازه زمانی کوتاهی ۵ تن از عزیزانش را از دست داده بود.(پدر ،مادر ،خواهر،داماد و خواهرزاده)اگرهرکدام از ما اگر گوشه دلمان اندک کدورتی باشد به راحتی حاضرنخواهیم بود بخندیم وقهقهه بزنیم ولی آقا رضاصفدری بی ریا ومخلص در مقابل مردم لبخند شادی می زد وهمیشه منبع الهام وانرژی خود را مردم می دانست.

صفدری با باسابقه ای افزون بر ٣٠ سال در رسانه ملی کار خود را در رادیو با گویندگی شروع کرد وبا برنامه تلویزیونی"تاهشت ونیم"که به قلم استاد صالح علاء و گزارشهای استاد اینانلو و ملودیهای زیبای استاد ناصر چشم آذرآن را احاطه می نمود،در دل مردم جا باز کرد.

 

واژه های طلایی و ناب رضا با آن لحن مردم دوستانه اش در آن مقطع زمانی،فرهنگ گفتاری مردم شده بود ودر هر جایی آنها را می شنیدی.

وی شب های تابستان ،شب های زمستان،سینما گلخانه،صبح انقلاب ،فرصت ،وبسیاری از برنامه های دیگر در شبکه های یک ،دو و سه را به عنوان مجری و در برخی به عنوان تهیه کننده به مقابل دوربین برده است.

رضا همیشه از تکیه کلامهای شیرینی چون " حاجی غلامم""مخلصم"بابا تو خوبی "و بسیاری کلمات صمیمی و دلنشینی که از ته دل برمی خواست و اصلا" از روی عادت نبود بهره می برد.

من ناچیز این افتخار رو داشتم در کنار او درس پس دهم و در برنامه صبح انقلاب در سفرهای ایرانگردی گروه شبکه سه  به عنوان مجری دوم او را همراهی دهم .

با رضا بودن عالمی داشت و مهربانیهایش تا ابد در دلمان خواهد ماند.

باور کنید در حالی این مطلب رو می نویسم که هنوز خاک تربت پاکش بر سر وصورتم نقش بسته وبه دلیل تالمات روحی قادر نیستم ادامه مطالب را بنویسم ولی به قول آقا رضا قول شرف می دم درآینده نزدیک مجموعه ایی از عکسها و تصاویرش را در همین وبلاگ تقدیم نگاه مهربان شما همراهان ودوستداران هنرکنم.."حاجی غلامم"

 

/ 9 نظر / 25 بازدید
مریم

آگاه باشید که در جهان هستی هیچ رویدادی به طور تصادفی رخ نمی دهد. هر چیزی که در اطراف شما وجود دارد موضوعی است برای اندیشیدن و آموختن. برای هر کس و هر چیز که در زندگی شما وجود دارد ارزش قایل شوید. خدایش بیامرزد.

سید حمید

سلام خبر درگذشت رضا صفدری را خیلی دیر فهمیدم اما خیلی متاثر شدم . امیدوارم با اراده خوبی که داری راه او را ادامه بدهی. " انسانهای بزرگ درد دیگران را دارند , انسانهای متوسط درد خود را دارند و انسانهای کوچک دردی ندارند."

وحیده

سلام تورو خدا به قولتون عمل کنید و مجموعه ای از عکسهاشو بذارید....داغش کهنه نمی شه

...

سلام تسلیت عرض میکنم... امیدوارم ادامه دهنده ی راه آقا رضا باشید....

سلام و سپاس از نوشته های ارزمندتان در مورد آقای صفدری بسیار سپاسگزار می شوم در مورد مراسم بزرگداشت ایشان و مخصوصا" مراسم چهلم در صورت امکان اطلاع رسانی نمایید. باز هم سپاس

مریم

سلام آقای ملکی نیا وبلاگ زیبا و پر محتوایی دارید موفق و سرافراز باشید. درگذشت آقای صفدری بسیار تکان دهنده و ناباورانه بود ، لطفا از ایشون و خاطراتشون بیشتر بنویسید، متشکرم

مژگان

سلام، به دنبال نوشته هایی در مورد آقای صفدری بودم که به وبلاگ شما رسیدم.از اون روز تا به حال هر روز به دنبال خوندن از این آدم، به اینجا سر می زنم...سربلند باشید و امیدوارم نوشتن از ایشون به همین روزهایی که داغ دل همه تازه ست ختم نشه. اگر میشه بزرگواری کنید و اگر هر مراسمی برای بزرگداشت ایشون برگزار میشه اطلاع رسانی کنید مخصوصا" مراسم چهلم . از همه ی نوشته های باارزشتون سپاسگزارم و به اون ها احترام می گذارم.

...

سلام لطفا ازخاطرات و بیوگرافی ایشان بیشتر بنویسید باتشکر

زهرا

حیف از رضاصفدری عزیز